Hogyan használom a mesterséges intelligenciát egyetemistaként? Hogy segíthet?
Ebben a posztban bemutatom hogy használom az MI-t a tanulmányaim során hogy segítsen. Mélyebben filozófiügyileg nem akarok belemenni, hogy jó-e ez vagy jóirányba halad-e a világ emiatt. De talán egy gondolatot mielőtt leírom hogy hogy használom egyetemistaként megengedek magamnak.
A gondolat az hogy olyan mint az internet és a technológia anno. Ha szeretjük ha nem megállítani nem lehet! Én valahogy úgy vagyok vele hogy anno a technológia valamilyen szinten minden generáció életét valamilyen szinten megkönnyítette és (meg is nehezítette) ez is egy ilyen jelenség. De az egyetemen észreveszem erőteljesen azt hogy próbálnak ellene küzdeni. Hozzáteszem jogosan sokszor.
Én egy képpel illusztrálom azt hogy mit gondolok az AI ról sajnos. Írjátok be a chatgptr-e hogy milyen szakmák fognak megszűnni (miatta) az AI miatt. Aztán gondolkodjunk el. lol Na de vissza a topikhoz hogy hogy használom én.
1. Jegyzetkészítés és összefoglalás
Rengeteg tananyag, előadás, cikk néha lehetetlennek tűnik mindent átlátni. Az MI-eszközök segítenek a hosszú szövegek gyors összefoglalásában. Például ha egy tudományos cikk túl bonyolult vagy túl hosszú, pár kattintással kérhetek egy rövidebb összefoglalót, ami kiemeli a lényeget. Így könnyebben eldönthetem, hogy érdemes-e mélyebben belemerülni az anyagba.
2. Kérdés-válasz tanulás
Vizsgára készülve gyakran használom az MI-t, hogy kérdéseket generáljon a tananyag alapján, vagy magyarázatot adjon egy-egy nehezebb fogalomra. Olyan, mintha mindig lenne egy türelmes tanár mellettem, aki nem fárad el, és bármennyiszer elmagyarázza ugyanazt a témát, amíg tényleg meg nem értem.
3. Nyelvtanulás támogatása
Idegen nyelv tanulásánál szintén nagy segítség az MI. Segít a nyelvtani hibák kijavításában, kiejtési gyakorlatokat ajánl, vagy egyszerűen csak beszélgetőpartnerként funkcionál ráadásul nem nevet ki, ha rosszul mondok valamit. 😊
4. Kutatási segítség
Dolgozatírás előtt sok időt spórolok meg azzal, hogy MI segítségével keresek témákat, forrásokat, vagy rendszerezem az információkat. Egy jó kérdés megfogalmazásával gyakran olyan szempontokat kapok, amikre magamtól nem is gondoltam volna.
5. Időmenedzsment és tervezés
Vannak MI-alapú alkalmazások, amelyek segítenek a tanulási idő beosztásában, emlékeztetnek a határidőkre, vagy tanulási ütemtervet készítenek. Ez különösen hasznos vizsgaidőszakban, amikor hajlamos vagyok elúszni a teendőimmel.
N.Sz