Hogy készülök a vizsgáimra itt Thesszalonikiben? A Feynman-technika
Beírtam a googlébe hogy más milyen módszereket használ arra, hogy jól teljesítsen a vizsgaidőszakban! Annyira semmilyenek voltak...
Igyunk zöld teát, Jógázzunk, végezzünk légzőgyakorlatot, bízz magadban, adjunk magunknak időt. Tudjátok az ilyen tipik kézzel megfoghatatlan tanácsok.
Ezzel szemben én konkrét gyakorlati tanácsokat hoztam nektek!
Nekem ami a legjobban bevált az a jutalmazási módszer. Függj rá valamire ami izgalommal tölt el. Legyen az egy sorozat vagy film vagy a kedvenc influenszered videója. Kezdheted azzal is, hogy reggel a reggeli után kinézel magadnak egy filmet vag sorozatot vagy animét és elhatározod ezt megnézed este tanulás után. Valami nasival és piával. Szóval adj magadnak jópár órát tanulásra és akkor nyomod a tanulást aztán utána estefele pedig megjutalmazod magad és nem gondolsz a tanulásra csak a Chillre. Kb a gyerekkori először munka utána a szórakozás lejátszása.
Ugyanezt megteheted hogy mondjuk rendelsz vmi kaját, menza helyett és megcsinálod.
Vizsgaidőszakban többet rendelj és csinálj előre magadnak kaját egy magányos éjszakán. Így több időt tudsz spórolni. Vásárolj japán vagy rozsdamentes acél " lunch boxokat" és magaddal is tudod vinni a kaját és még tárolásra is jó.
Keress egy helyet ahol nem zavarnak ha otthon nem tudsz koncentrálni esetleg a könyvtárban sem keress tovább akár internetkávézót. Befizetsz valamennyi időre és akkor ott tanulsz! Az hogy befizettél rákényszerít hogy tényleg csináld a dolgod! ( engem legalábbis)
Ha túl sok a képernyőidő sétálj egyet!
Oszd be a tananyagot napokra, hagyd üresen az utolsó napokat ismétlésre. Ez is ténylegesen bevált nekem!
Próbálj elmagyarázni egy témát magadnak vagy másnak (Feynman-technika).
Ez a legjobban bevált. Én ott tapasztaltam először amikor a koliba egy szobatársammal együtt gyakoroltuk és egymásnak adtuk elő a prezentációs éles vizsga előtt! Mindkettőnknek sokkal jobban ment előtte.
A Feynman-technika lépései:
1. Válassz egy témát
Válaszd ki azt a fogalmat vagy témakört, amit meg akarsz érteni (pl. gravitáció, infláció, photoszintézis, stb.).
2. Magyarázd el egyszerű nyelven
Írd le a témát úgy, mintha egy 12 éves gyereknek magyaráznád. Kerüld a bonyolult szakkifejezéseket hasonlatokat, egyszerű példákat használj. Ha nem tudod elmagyarázni egyszerűen, valószínűleg nem érted teljesen.
3. Azonosítsd a hiányosságaid
Amikor elakadsz, vagy észreveszed, hogy homályosan fogalmazol, az azt jelzi, hogy még nem érted teljesen az adott részt. Menj vissza a forrásanyaghoz, és tanulmányozd újra azt a pontot.
4. Egyszerűsíts, csiszolj a magyarázatodon
Finomítsd az elmagyarázott részeket, amíg tényleg tisztán és egyszerűen tudod átadni. Használj analógiákat, kérdezd meg magadtól: "Tényleg érthető ez így egy laikus számára?"
N.Sz